سامانه ملی اصلاح و بهینه‌سازی

موتورخانه واحدهای مسکونی، تجاری و اداری

راهنمای ثبت نام و پیگیری مشترکین متقاضی استفاده از تسهیلات بهینه‌سازی
مصرف انرژی (گاز طبیعی) در بخش مسکونی، تجاری و اداری

مشترکین محترم گاز که دارای موتورخانه مرکزی برای گرمایش واحد/ واحدهای مسکونی، تجاری و اداری خود می باشند می توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir و انتخاب گزینه طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی اقدام به ثبت درخواست خود نمایند.

طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی در بخش گاز برای مشترک رایگان بوده و هزینه های بهینه‌سازی موتورخانه بعد از انجام اصلاحات به وسیله شرکتهای مجری و کنترل های لازم توسط شرکت ملی گاز ایران پرداخت خواهد شد.

  لازم به ذکر است در این مرحله صرفاً مشترکین بخش مسکونی، تجاری و اداری می توانند از امکانات این طرح استفاده نمایند. 

توجه: شرکت ملی گاز ایران / شرکت های گاز استان هیچ گونه مسئولیتی در قبال انجام موافقت‎نامه بین مشترک و مجری برای انجام عملیات بهینه‌سازی و تبعات مربوطه ندارند و صرفا مبلغ تایید شده را پرداخت می نمایند.

نکته: هزینه های قابل پرداخت توسط شرکت گاز استان در طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی بخش موتورخانه واحدهای مسکونی، تجاری و اداری شامل موارد ذیل می باشد:

  • تنظیم مشعل/مشعل های موتورخانه
  • نصب رسوب گیر
  • عایق کاری

 

مراحل ثبت درخواست استفاده از طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی توسط مشترک گاز

گام اول :مشترک از طریق آدرس فوق وارد سامانه ملی اصلاح و بهینه‌سازی می شود.

 

برای شروع فرآیند ثبت درخواست بر روی گزینه ثبت نام و پیگیری مشترکین (کادر نارنجی رنگ) کلیک نماید.

 

 

 

 

 

گام دوم: شماره اشتراک مندرج در قبض گاز خود را در محل شماره اشتراک وارد نموده و بعد از وارد کردن کد امنیتی در محل مربوطه دکمه ورود مشترک را کلیک نمایید.

 

پس از بررسی شماره اشتراک در صورتیکه مصرفی برای سال 97 شما یافت نشود یا نوع مصرف شما غیر خانگی باشد. پیغام زیر برای شما نمایش داده می شود.

در غیر این صورت فرم ذیل که اطلاعات مندرج در قبض مشترک ذکر شده می باشد برای او نمایش داده می شود.

گام سوم: مشترک برای ادامه روند ثبت درخواست می بایست شماره موبایل خود را در فرم نمایشی گام دوم وارد و سپس دکمه ثبت اطلاعات را کلیک نمایید.

گام چهارم: بعد از کلیک بر روی دکمه ثبت اطلاعات یک کد فعال سازی از طریق سر شماره 1000194 برای موبایل ثبت شده در فرم بالا ارسال می گردد که می بایست کد پیامک شده را در فرم نمایش داده شده ذیل  وارد نماید.

گام پنجم: بعد از وارد کردن کد فعال سازی و کلیک بر روی دکمه ادامه، اعتبار سنجی موبایل وارد شده انجام شده و فرم درخواست تقاضای استفاده از تسهیلات بهینه‌سازی مصرف انرژی برای مشترک نمایش داده می شود که با تیک کردن باکس کنار متن و کلیک بر روی دکمه ادامه، موافقت خود برای استفاده از تسهیلات را تایید می نمایید.

 

گام ششم:پس از تایید درخواست توسط مشترک فرم زیر نمایش داده خواهد شد . در این فرم مجری توسط مشترک تعیین می گردد.

در صورتیکه نمایش اطلاعات مشترک برای شرکت های مجری بلامانع باشد. گزینه "بله" را انتخاب و بر روی دکمه ثبت نهایی کلیک نمایید.

در صورتیکه مشترک بخواهد شخصا مجری خود را انتخاب نماید. گزینه "خیر" را انتخاب و از لیست شرکت های مجری زیر یک مجری را انتخاب و سپس بر روی دکمه ثبت نهایی کلیک نمایید.

گام ششم: در پایان علاوه بر نمایش موفقیت عملیات ثبت یک پیامک برای تایید ثبت درخواست برای مشترک از سر شماره 1000194 ارسال خواهد شد.

 

تمام مراحل بعد از موافقت نامه و مسئولیت انجام صحیح پروژه بعهده مجری طرح می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.