سامانه ملی اصلاح و بهینه‌سازی

موتورخانه واحدهای مسکونی، تجاری و اداری

راهنمای ثبت نام مجریان متقاضی اجرای طرح اصلاح و بهینه‌سازی

مصرف انرژی (گاز طبیعی) در بخش مسکونی، تجاری و اداری

شرکتهای مجری محترم که دارای رتبه یک تا پنج تاسیسات از سازمان برنامه و بودجه و یا تاییدیه از صنف شوفاژ کاران می باشند می توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir و انتخاب گزینه طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی اقدام به ثبت درخواست خود نمایند.

طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی در بخش گاز برای مشترک رایگان بوده و هزینه های بهینه‌سازی موتورخانه بعد از انجام اصلاحات به وسیله شرکتهای مجری توسط شرکت ملی گاز ایران پرداخت خواهد شد.

توجه: شرکت ملی گاز ایران / شرکت های گاز استان هیچ گونه مسئولیتی در قبال اجرای موافقتنامه بین مشترک و مجری برای انجام عملیات بهینه‌سازی و تبعات مربوطه ندارند و صرفا مبلغ تایید شده را پرداخت می نمایید.

نکته: هزینه های پرداختی توسط شرکت گاز استان در طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی بخش موتورخانه واحدهای مسکونی، تجاری و اداری شامل موارد ذیل می باشد:

  • تنظیم مشعل/مشعل های موتورخانه
  • نصب رسوب گیر حداکثر یک مورد
  • عایق کاری حداکثر سه متر مربع

 

مراحل ثبت درخواست شرکت در طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی شرکتهای مجری

گام اول : شرکت مجری از طریق آدرس فوق الذکر وارد سامانه ملی اصلاح و بهینه‌سازی مصرف انرژی می شود.

 

برای شروع فرآیند ثبت درخواست بر روی گزینه ثبت نام شرکتهای مجری (کادر سبز رنگ) کلیک نمایید.

 

 

 

 

 

گام دوم:در کادر شناسه ملی، شناسه ملی شرکت خود را وارد نموده و بعد از وارد کردن کد امنیتی در کادر مربوطه دکمه ورود مجری را کلیک نمایید.

 

در صورتیکه اطلاعات شرکت مجری  در بانک سامانه بهینه‌سازی وجود داشته باشد فرم ذیل نمایش داده می شود .

در غیر این صورت  پیغام "اطلاعات شرکت شما در سامانه بهینه‌سازی وجود ندارد. برای ثبت درخواست خود به شرکت گاز استان مراجعه نمایید." نمایش داده می شود.

 

گام سوم:مجری برای ادامه روند ثبت درخواست می بایست شماره موبایل خود را در فرم نمایشی وارد و سپس دکمه ثبت و ارسال اطلاعات را کلیک نمایید.

گام چهارم: بعد از کلیک بر روی دکمه ثبت و ارسال اطلاعات یک کد فعال سازی از طریق سر شماره 1000194 برای موبایل ثبت شده در فرم بالا ارسال می گردد که می بایست کد پیامک شده را در فرم نمایش داده شده ذیل  وارد نمایید.

گام پنجم: بعد از وارد کردن کد فعال سازی و کلیک بر روی دکمه ادامه، اعتبار سنجی موبایل وارد شده انجام شده و پیغام ثبت  موفقیت آمیز درخواست به شرکت مجری نمایش داده می شود.

 

 

بعد از ثبت درخواست شرکت مجری در سامانه ملی اصلاح و بهینه‌سازی مصرف انرژی، نام كاربر: شناسه ملی شركت و رمز عبور: شماره موبايل ثبت شده برای ورود به سامانه برای مجری ثبت و ارسال می گردد. مجری برای ورود به سامانه می تواند از طریق آدرس goc.nigc.ir اقدام  نماید.

انتخاب مشترکین ثبت درخواست نموده توسط مجری برای انجام عملیات بهینه‌سازی مصرف انرژی موتورخانه

مرحله انتخاب مجری برای انجام عملیات بهینه‌سازی مصرف انرژی موتورخانه از دو طریق صورت می پذیرد. اول از طریق انتخاب شرکت مجری توسط خود مشترک، دوم انتخاب مشترک توسط شرکت از طریق بازاریابی .

شرکت مجری بعد از دریافت نام کاربری و کلمه عبور خود در قسمت بالای سایت گزینه ورود کاربران  و یا باکس آبی "اجرای فرآیند بهینه‌سازی" را کلیک نموده و وارد سامانه اجرای بهینه‌سازی انرژی می شود. لازم به ذکر است راهنمای هر قسمت در فرم مربوط موجود می باشد.

 

تمام مراحل بعد از توافقنامه و مسئولیت انجام صحیح پروژه بعهده مجری طرح می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.